Deze website maakt gebruik van cookies. Klik hier voor meer informatie.

Terug

Kunnen corticosteroïd samen met een nsaid gevaarlijk zijn bij sterke hartruis ?

karamo

24-10-2013 | 19:27

Hallo,

 

Ik heb een vraag over medicijnen. Mijn hondje heeft een behoorlijke hartruis en hartslag is bijna 160 per min. Hij heeft ook pijn in zijn keel met hoesten en rillerig van kou denk ik. Mag hij medicijnen hebben 1injectie dexamethason met 1 injectie tolfedine? En dan eventueel na 24 uur eenkuurtje carprofen druppels ?

 

Ik twijfel hieraan ivm sterke hartruis en of die 2 injecties wel tergelijke tijd mogen worden toe gediend? Ik wil dit dubbel checken omdat ik van iemand hoorde dat die 2 nooit samen mogen worden gebruikt en al helemaal niet met hartproblemen en of bij jonge en oudere honden. Ik hoop dat u mij opheldering hier over kunt geven.

 

Iik hoop spoedig van u te horen.

 

vriendelijke groetjes karamo


  

3 Antwoorden

Antwoord van
17-12-2013 | 12:16

NSAID's en corticosteroiden mogen alleen in hoge uitzonderingsgevallen worden gecombineerd, en dan in combinatie met maagbeschermers en als het even kan een echt infuus. Ze verhogen namelijk de kans op maagbloedingen enorm als ze gecombineerd worden en je loopt ook een hogere kans op nierfalen. Dus enkel als het op leven-en-dood is gebeurt het.

Daarnaast wordt het streng afgeraden om van de ene NSAID (in dit geval Tolfedine) over te stappen op de andere (in dit geval carporal).

Bij een hond met een hartruis die hoest zou ik trouwens rontgenfoto's van de borst adviseren, omdat longoedeem (als gevolg van hartfalen) bij honden nog wel eens hoesten veroorzaakt.

Mvg,

Mathijs Beaujean, Dierenkliniek Culemborg


Antwoord van karamo
19-12-2013 | 02:57

hallo en bedankt voor uw antwoord.

mijn kleine tiny hebben ze dit toch gegeven en hij is overleden door nierfalen 

en vocht achter zijn hart ..... ik ben er helemaal kapot en depresief van 

hij was zo klein en lief mijn aller beste vriend !!!

hij hoeste alleen maar een beetje en sinds ze die medicijnen gaven werd hij erg ziek en ging hij dood !!!

hij is in mijn armen gestorven , en met zijn dood is mijn hart gebroken .

ik begrijp niet hoe dit heeft mogen gebeuren !!!

toch heel erg bedankt voor uw antwoord en uw tijd


Antwoord van karamo
19-12-2013 | 03:07

binnen een 15 a 25 minuten  na de injecties werd hij slap en kon niet meer op zijn poeten staan

en met de andere nsaid er achteraan is hij binnen 1 week dood gegaan